Rejeneratif Yakma Sistemi

Rejeneratif brülörler kendi üzerinde bulunan ısı tutma kapasitesi yüksek toplar veya üniteler sayesinde yüksek verimliliğe ve düşük yakıt tüketimine sahiptirler. Sistem yakıcı çifti olarak çalışır ve bir yakıcı çalışırken diğer yakıcı egzoz görevi görür. Belli şartlara göre kısa sürede iki yakıcı arasında bu görev sürekli değişmektedir. Bu nedenle sistemin hat tasarımı da bu zor şartlara uygun yapılmalıdır.

Basınç düşürme istasyonu fabrika içerisinde dolaşan gazın basıncını yakma sistemi için gerekli basınca düşüren istasyondur. İstasyon bir küresel vana ile başlar sonrasında bir filtre ile gaz hattından gelebilecek pislikleri engellemek için kullanılmaktadır. Her ne kadar doğal gaz temiz bir gaz olsa da boru hattının pas ve boru hattında yapılan revizyonlardan kaynaklanmaktadır. Filtre sonrası regülatör sistemin basıncını istenilen basınca düşürmektedir. Basınç düşürme istasyonunun tasarımı fırının kullanılacağı ülkenin standartlarına veya bölgenin şartlarına uygun tasarlanmalıdır. 

Bölgenin şartlarına ve uygun istasyonlar ve istasyon malzemeleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yakıcılar sürekli kendi aralarında görev değişikliği yapması sebebiyle hat tasarımı yapılırken bu unsura dikkat edilmelidir. Gaz hattı diğer yakma sistemlerinden çok farklı olmasa da hava hattı farklılık göstermektedir. Hava hattı sürekli egzoz ve taze hava arasında geçiş yapmaktadır. 

Sistemin sürekli çalışması ve kontrolün elektronik olarak denetlenebilmesi için otomasyon sistemine ihtiyaç vardır. Sistemin gereksinimlerine göre konvansiyonel veya PLC kontrollü kumanda panoları tasarlanabilir.